Genel Bilgiler Hayat İdame

Tanıtım ve Tavsiye: Hayatta Kalma Uygulaması

Bugün, daha önce yapmadığımız bir şey yapacak ve size bir mobil uygulamadan bahsedeceğiz. Bu ne bir sponsorluk ne de bir beklentiyle yapılan bir paylaşım olacak. Çünkü bizce kaliteli ve iyi bir işi yüceltmek ve takipçilerimizle paylaşmaktan daha doğal ve doğru bir şey olamaz.

Gürcan GÜR
Gürcan GÜR

Tanıtacağımız uygulamanın adı: Hayatta Kalma Uygulaması. Ne kadar sade değil mi? Ama içi o kadar da sade değil. Detayli ve titiz bir çalışmayla karşı karşıyayız! Edirne’de yaşayan bir bilgisayar yazılım ve tasarım uzmanı olan Gürcan GÜR‘ün tek başına giriştiği ve başardığı bir işten bahsediyoruz. Mobil uygulama içindeki tüm çizim ve animasyonların bizzat kendisi tarafından oluşturulan bu faydalı uygulamada; düğümlerden acil durum senaryolarına ve faydalı yazılara kadar her şey tek elden çıkıyor.

Hayatta kalma için en önemli şey, başımıza bir felaket gelmeden önce ona olabildiğince hazır olmaktır

Son yıllarda yurt dışında da artan preppers (hazırlıklılar) hareketini takip edenler varsa bilirler, felaket ve acil durumlar için önceden hazırlıklar yapan insanlar bulunuyor. Bizim de ilgiyle izlediğimiz bu ekiplerden bazıları sığınak kurmaya ve nükleer bir saldırıya hazırlık yapanlara kadar ilerletiyor işi. Silah yığınağı yapanlar vs. vs..

Fakat sevgili Gürcan GÜR’ün bu ücretsiz uygulaması hem kısa kısa ve açıklayıcı bilgileri animasyonlarla birleştiriyor, hem de ülkemizde bu konuda yapılmış en kaliteli iş olarak karşımıza çıkıyor.

Uygulama Hakkında

Hayatta Kalma Uygulaması şimdilik sadece Android cihazlar için Google Play’den indirilebiliyor. Ücretsiz versiyon ve Ücretlisi arasında içerik açısından hiç bir fark yok. tek fark, ücretsizde reklamlar olması, 5 TL ücretle satın alabileceğiniz PRO versiyonunda ise reklam olmaması. Emeğe saygı deyip hemen ücretli versiyonu almanızı öneriyoruz, çünkü Gürcan içeriği zenginleştirmeye devam ediyor. Yani sadece 5 TL vererek, sürekli yeni sayfalar eklenen bir kitaptan çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Biz aldık, sıra sizde 😉


APP STORE

Sevgili Gürcan’la yaptığımız görüşmede reklamlarla şöyle demişti; “Programı hayatım el verdiğince güncellemeye devam edeceğim. Aklımdakilerin yarısını dahi yapmış değilim. Daha çok içerik var ekleyeceğim. Uygulamaya olumsuz yorum yapanlar oluyor onlar da ücretsiz versiyondaki reklamlardan şikayetçi, gerçi çok aşırı bir reklam yok. Olur da iyi bir outdoor firması ile anlaşabilirsem Google reklamı yerine bir firmanın reklamını yayınlamayı düşünüyorum. Böylece kullanıcılar Google’ın alakasız reklamı yerine içerikle alakalı sabit bir reklam görebilecek.”

Hayatta kalma uygulaması hakkında daha detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.hayattakalma.net/

İçerik Nasıl Şekilleniyor?

Gürcan’la yaptığımız yazışmalarda uygulaması ve kendiyle ilgili şöyle demişti;
“Yakın zamanda Doğal Afetler Kısmı için Türkiye’nin gerçeği olan deprem ile alakalı görseller oluşturup ekledim. Yanlış bilinen çok konu vardı onları tekrar elden geçirdim. Çok araştıran biriyim hem İngilizce hem Türkçe birçok kaynak araştırıyorum. Bilgiyi özümsüyorum ve olabilecek en kolay anlaşılabilir hali ile görseller oluşturarak bu görseller üzerinden sade bir anlatım yapıyorum. Çok eski bilinen bir ateş yakma yöntemini bile anlatacakken anlaşılmayacak veya bana mantıksız gelen bir şey bırakmamaya çalışıyorum. Benim mantığıma uymayan şeyi anlatmam.”

Bu yaklaşımla ve sadece bilgisini paylaşmak için çalışan arkadaşımıza biz de tüm içtenlikle teşekkür ediyor ve desteğimizi göstermek istiyoruz.

Köye Dönüş ve Doğal Yaşam

Kendine ait olan http://www.moladayim.com adlı sitede de köye dönüşle ilgili yazılar yazan Gürcan, “Bir doğa tutkunuyum fakat aklımdakileri daha hayata geçiremedim ve daha doğanın tadına varamadım. Doğal ve sağlıklı yaşam üzerine yazılarım var. Köye dönüş ile ilgili. Her şey yolunda giderse doğayla iç içe bir hayat yaşamayı ve diğer insanlara da bu yola ulaşabilmeleri için yollar göstermeyi istiyorum.” diyor. Yazılarına şurada ve şurada ulaşabilirsiniz.

Bugün 6, toplam 3.875 defa okundu.
avatar

Kamp Keyfi

Kamp Keyfi’nde öncelikli amacımız kampçılık ve doğada yaşam konularında bilgi, beceri edinme ve önerilerimizle okurlarımıza aradıkları ve ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir noktada vermektir.

Okurlarımızın da Kamp ve gezilerinde bizim kadar keyif almaları için bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak, önerilerde bulunmak ve sorularınızı yanıtlayan açıklayıcı yazılar hazırlamaksa bir diğer amacımız.

4 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın