Kamp Yerleri

Çamkoru Tabiat Parkı – Ankara

Çamkoru Tabiat Parkı, Çamlıdere ilçesi sınırları içinde, Ankara’nın 110 km kuzeybatısında bir tabiat parkıdır. Tabiat parkında ayrıca Çamkoru Göleti bulunur. 215 hektar büyüklüğünde olan tabiat parkını Eski Ankara-Bolu devlet karayolu park sahasını ikiye böler.

Çamkoru Tabiat parkı ziyaretçilerin eğlenme ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılar. Çadırlı kamp yapmak mümkündür imkanı artık yoktur. Bir zamanlar çok huzurlu kamplar yapılan ve İzciliğin en güzel yuvalarından biri olan bu tabiat parkında artık Belediye tarafından kamp yapmak yasaklanmıştır. Çamkoru Orman İçi Dinlenme Yeri’nde piknik ve gezinti alanları mevcuttur. Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı’nın bir izcilik kampı bulunur. Eskiden mesire yeri olarak kullanılan Çamkoru, 2008 yılında T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 23. Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Sahanın bir kısmı Hazine’ye aittir.

Bireysel ve grup organizasyonlarına yönelik çadırlı kamp-karavan alt yapısı sağlanmış olup, güvenli ve temiz bir ortamda doğal hayat içinde kamp yapılabilme olanağı bulunmaktadır.

Talepler doğrultusunda kampçılık eğitimleri verilmektedir. Yerel-Ulusal bir çok organizasyona ev sahipliği yapmıştır.

Çamkoru Tabiat Parkına Ankara’dan ulaşım;

E5 Karayolunu tercih edecekler için Kızılcahamam’ı yaklaşık 6 km. geçtikten sonra, sola, Çamlıdere ayrımından dönün ve sağ kulvarı takip ederek yine yaklaşık 6 km. sonra sağa Gerede ayrımını takip edin. Yaklaşık 4 km.sonra sola Tabiat Parkına dönün ve sol kulvarı takip ederek tabiat parkına ulaşın.

İstanbul Otobanını tercih edecekler için Çamlıdere gişelerinden çıkış yapın, Çamlıdere ilçesi içinden geçip yolun sonunda “T” ayrımdan Sola dönün ve yaklaşık 5km sonra tekrar sola Gerede ayrımını takip edin. Yaklaşık 4 km.sonra sola Tabiat Parkına dönün ve sol kulvarı takip ederek Çamkoru tabiat parkına ulaşın.

Cep telefonları sürekli çekmeyebilir.

Meraklıları için, Kamp Kordinatları:
40 Derece 34 Dakika 49,34 Saniye Kuzey
32 Derece 30 Dakika 11,48 Saniye Doğu

Güncelleme: 23 Haziran 2017

Bugün 3, toplam 7.172 defa okundu.
avatar

Kamp Keyfi

Kamp Keyfi’nde öncelikli amacımız kampçılık ve doğada yaşam konularında bilgi, beceri edinme ve önerilerimizle okurlarımıza aradıkları ve ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir noktada vermektir.

Okurlarımızın da Kamp ve gezilerinde bizim kadar keyif almaları için bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak, önerilerde bulunmak ve sorularınızı yanıtlayan açıklayıcı yazılar hazırlamaksa bir diğer amacımız.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

  • Düzenlemeden önceki yazınızı okudum haftasonu gitmeyi düşünüyordum. Son yazınızı okuduktan sonra moral bozukluğuyla vazgeçtim.