Kamp Yerleri

Çobankaya – Uludağ

Çobankaya’dan başlayarak Bakacak, Softaboğan Şelalesi, Zeyniler Köyü, Fidyekızık ve Hamamlıkızık’a uzanan patikalarda yürüyüşler yapılabilir.

Uludağ – Çobankaya’ya Nasıl Gidilir?

1- Pahalı Güzergah: Telefefik ile Sarıalan’a ulaşabilirsiniz. Sarıalan’dan devam eden 4,5 km. yürüş parkurundan Çobankaya’ya ulaşabilirsiniz.

2- Arabalı Güzegah: Çekirge Mahallesinden veya Nilüfer – Odunluk Semti, Keles yolu üzerinden Uludağ Milli parkına çıkabilir. Milli Park nizamiyesinden yaklaşık 8-9 km. sonra Çobankaya’ya varabilirsiniz.

3- Hesaplı Güzergah: Tophane’den kalkan dolmuşlarla Sarıalan’a ulaşabilirsiniz. Sarıalan’dan devam eden yürüyüş parkurundan da Çobankaya’ya ulaşabilirsiniz.

4- En Hesaplı Güzergah: Maksem semtinden Uludağ istikametin yukarı doğru tırmanışa geçerek yaylaları geçe geçe Sarıalan’a çıkarak yine aynı parkurdan Çobankaya’ya ulaşabilirsiniz. Bir gününüzü alır.

 

ULUDAĞ – ÇOBANKAYA KAMPIMIZ

Ekip olarak geç gelen ama geldiği gibi de kavurmaya başlayan sıcaklardan biraz uzaklaşmak, şehrin iyice ısınan beton ve çelik kafesinden kısa süreli de olsa kaçmak amacıyla şeker bayramına denk gelen 17-18-19 Temmuz 2015 tarihlerinde Uludağ’a çıkmaya ve Çobankaya mevkiinde serinlemeye karar verdik. Gündüz 17-20, gece 8-10 derece aralığı ile Temmuz ayının ortasında Çobankaya bizim için en ideal kamp alanıydı. [ Devamı … ]

 

Bugün 1, toplam 1.999 defa okundu.
avatar

Kamp Keyfi

Kamp Keyfi’nde öncelikli amacımız kampçılık ve doğada yaşam konularında bilgi, beceri edinme ve önerilerimizle okurlarımıza aradıkları ve ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir noktada vermektir.

Okurlarımızın da Kamp ve gezilerinde bizim kadar keyif almaları için bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak, önerilerde bulunmak ve sorularınızı yanıtlayan açıklayıcı yazılar hazırlamaksa bir diğer amacımız.

Yorum Yapılmamış

Yorum yazmak için tıklayın