Şahinler Tabiat Parkı, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor ve normal koşullarda Ankara’dan yaklaşık 1,5 saatte varılabiliyor. Tabiat parkına giden yol asfalt ve Kazan ilçesinin içinden geçerken, çok erken saatte gitmiyorsanız, yol üzerindeki bakkal ve marketlerden yiyecek, içecek ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yaklaşık kırk hektarlık bir alanda, karaçam, sarıçam, kayın ve meşe ağaçlarından oluşan ormana sahip. Çeşme ve içilebilir suyu bulunuyor.

Tabiat parkı olması sebebiyle belirli aralıklarla ormancılar tarafından ölü ağaç kesimi yapılmaktadır.

Piknik ve Kamp yapılabilen şahinler tabiat Parkı’nda, piknik yapacaklar için bol miktarda çalışır durumda lavabo var. Ayrıca piknik alanının ortasında seyir alanlı bir gölet ve içinde ördek ve kazlar da mevcut.

Nasıl Gidilir?

Şahinler Tabiat Parkı, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesindedir. Şehir merkezine uzaklığı 120 kilometre olan parkın Kızılcahamam ilçe merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık 30 kilometre.

Ankara-İstanbul yolu üzerinden Saray > Kazan > Kızılcahamam rotasını takip ettikten sonra Kızılcahamam’ı geçtikten sonra, Ankara-Bolu yoluna devam ediyorsunuz. Yaklaşık 30 kilometre sonra, sağda, yol üzerinde Şahinler Tabiat Parkı karşınıza çıkıyor.

Dikkat: Parkın girişinde bir tabela var fakat göden kanırmak mümkün. Gözünüz sağda olsun 🙂

Bugün 2, toplam 615 defa okundu.

CEVAP VER